Wypożyczalnie samochodów na Roztoczu

 Wynajem samochodów to branża usługowa, która z roku na rok zyskuje na popularności. Wynajem aut staje się coraz częściej alternatywą dla zakupu samochodu. Rosnące koszty zakupu i utrzymania aut sprawiają, że osoby korzystające z sporadycznie z samochodów rozważają inne rozwiązania niż kupno bądź leasing. Problem ten pogłębia dodatkowo spadająca dostępność  nowych samochodów w salonach. Te czynniki przekładają się również na ceny i dostępność aut z drugiej ręki. Osobom podróżującym krótkoterminowo w pewnych odstępach czasu często bardziej opłaca się wynająć samochód w wypożyczalni niż korzystać z własnego. Wynajem aut to również komfort polegający na braku obowiązku dbania o stan techniczny, ubezpieczenia, przeglądy. Dlatego coraz więcej osób podróżujących prywatnie lub służbowo decyduje się na usługę wynajęcia samochodów wypożyczalni. Wynajem wydaje się być jednocześnie najlepszym rozwiązaniem dla osób przyjeżdżających na Roztocze do Tomaszowa Lubelskiego czy Zamościa z zagranicy na urlop. Korzystając ze połączeń lotniczych lub autobusów rejsowych przyjezdni stoją przed problemem ograniczonej komunikacji publiczne w takich miastach jak Tomaszów Zamość czy Lubaczów  i w ich  okolicach. Dlatego są częstymi klientami wypożyczalni samochodów. Kolejną sporą grupę osób decydujących się na wynajem aut w Tomaszowie czy Zamościu to klienci, którzy korzystają z polis ubezpieczeniowych gwarantujących auto zastępcze po kolizji lub wypadku. Wynajem samochodu refundowany jest z środków firm ubezpieczeniowych.

Wypożyczalnie samochodów na Roztoczu

Infrastruktura komunikacyjna  na Roztoczu

Sieć dróg jest na Roztoczu w miarę dobrze rozwinięta. Nowo powstająca droga ekspresowa S17 to główna arteria komunikacyjna okolicy. Poprawia dodatkowo połączenie Tomaszowa z kierunkiem Północnym. Drogi wojewódzkie i krajowe są w miarę dobrej kondycji. Dużo nadzieje na poprawę komunikacji  niosą ze sobą zapowiedzi budowy linia kolejowa z Trawnik przez Krasnystaw, Zamość, Tomaszów Lubelski i Bełżec do granicy z Ukrainą. Dla przyjaznych przebywających pociągiem wynajem samochodu również wydaje się być świetnym sposobem na kontynuację podróży bądź zwiedzanie okolicy.

Fitlm Rentcars-Roztocze

Oferta wypożyczalni samochodów w  Zamościu i Tomaszowie Lubelskim

Oferta wypożyczalnia dzieli się na firmy które funkcjonują stacjonarnie posiadając biuro i punkt obsługi klienta na miejscu jak również wypożyczalnie, które jedynie podstawiają samochody we wskazanej  lokalizacji. Często wypożyczalnie podstawiające auta ograniczają możliwość rezerwacji do dłuższych okresów. Ze względu na koszt transferu rezerwacja możliwa jest często w terminie powyżej siedmiu dni.

Wypożyczalnie samochodów w Zamościu

Zamość mimo, że nie leży na Roztoczu jest najważniejszym węzłem komunikacyjnym okolicy. Krzyżują się tu drogi z Hrubieszowa, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja. Posiada Linie kolejowe. Około godzina jazdy samochodem dzieli go od Portu Lotniczego Lublin -Świdnik. Jako największe miasto regionu jest miejscem funkcjonowania kilku stacjonarnych wypożyczalni aut. Dodatkowo kilka większych sieci oferuje usługę wynajmu samochodów w mieście Zamość. Auto w Zamościu wynająć można w firmach m.in. Carpax, Caro, 99Rent, Rentcars-Roztocze. Większe wypożyczalnie, które nie posiadają biura w mieście a jedynie podstawiają auta to np. odkryj-auto.

 Wypożyczalnie samochodów w Tomaszowie Lubelskim

W mieście Tomaszów Lubelski funkcjonuje jedna stacjonarna wypożyczalnia aut o nazwie rent Cars-Roztocze a biuro mieści się w centrum przy ul. Lwowskiej 10. Rentcars-Roztocze Tomaszów Lubelski to wypożyczalnia, w ofercie której znajdziemy samochody osobowych wszystkich najpopularniejszych klas. Znaleźć tu można niewielkie auta miejskie, które charakteryzuje niewysoka cena a ich małe wymiary sprawiają, że idealnie nadają się do jazdy i parkowania w mieście. Za nieco wyższą cenę wynająć można samochody klasy B, w których w miarę komfortowo podróżować może na średnich dystansach cztery osoby z niewielkim bagażem. Kolejna popularna klasa to typowe kompakty. Ceny w klasie C są niewygórowane a samochody gwarantują komfortowy przejazd na średnich i długich dystansach oferując możliwość przewozu bagażu. W tym segmencie  w wypożyczalni oferowany jest zarówno wynajem samochodów hatchback, sedan jak również kombi. Ten ostatni oferuje większą przestrzeń bagażową. Dla osób wymagających większego komfortu, przestrzeni wewnątrz jak również bezpieczeństwa dostępne są samochody klasy SUV. W wypożyczalni Rentcars-Roztocze w Tomaszowie Lubelskim wynająć można samochody z nowoczesnymi silnikami benzynowymi jak również niezwykle ekonomiczne a zarazem dynamiczne silniki diesla. Coraz więcej osób poszukuje samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Automat dostępny jest również w wypożyczalni rentcars-roztocze.

 Jak wynająć samochód w Tomaszowie Lubelskim czy Zamościu?

Wynajem samochodów wypożyczalni poprzedzony  jest każdorazowo rezerwacją auta. Aby zarezerwować samochód w wybranej wypożyczalni należy skorzystać z wyszukiwarki na stronie internetowej  np. www.rentcats-roztocze.pl, wybrać numer infolinii i dokonać rezerwacji za pośrednictwem konsultanta lub przyjść do biura i złożyć rezerwację osobiście. Do przyjęcia rezerwacji potrzebne są podstawowe dane tak jak imię nazwisko adres email i numer telefonu, rodzaj samochodu okres wynajmu i ewentualne usługi dodatkowe. Dobrać można opcje dodatkowe  takie jak wynajem fotelika, wyjazdu zagranicznego i temu podobne. Kolejnym krokiem poprzedzającym odbiór samochodu jest podpisanie umowy. Umowę najmu podpisujemy z uwzględnieniem danych identyfikujących wynajmującego i kierowcę. Tu niezbędny jest numer PESEL jak również numer prawa jazdy. Kolejny etap to płatność. Płatność za wynajem samochodów wypożyczalni w Tomaszowie Lubelskim czy Zamościu odbywa się wszystkimi dostępnymi metodami. Wypożyczalnie przyjmują płatność w gotówce, kartą, wcześniejszym przelewem, kodem BLIK w złotówkach bądź w walucie obcej po wcześniejszym ustaleniu kursu wymiany.

 Warto pamiętać by przed odbiorem samochodu wpisać do protokołu wynajmu ewentualne uszkodzenia lakieru by nie narazić się na nieporozumienia podczas zwrotu. Spisanie aktualnych uszkodzeń bądź stworzenie zdjęć dokumentujących aktualny stan samochodu to rozwiązanie ułatwiające uniknięcia niepotrzebnych dyskusji bądź nieprzyjemnych kosztów.

 Kaucja czy ubezpieczenie?

 Osoby wynajmujące samochody w wypożyczalni powinny przygotować się na wybór jednej z form zabezpieczenia na wypadek szkody. Wynajmujący samochody najczęściej oferują dwa rozwiązania. Kaucja zwrotna bądź ubezpieczenie. Kaucja to kwota deponowana u właściciela wypożyczalni i zwracana w momencie kiedy auto zostanie dostarczone po okresie wynajmu w stanie jakim opuściło wypożyczalnie. W sytuacji wystąpienia uszkodzeń kaucja przepada a najemca odpowiada do kwoty określonej w regulaminie. Drugie rozwiązanie potocznie nazywane ubezpieczeniem mimo że ubezpieczeniem nie jest to jednorazowa opłata znosząca odpowiedzialność na wypadek szkody. Wybierając tą opcję klient wypożyczalni nie musi martwić się o uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania samochodu z jego winy bądź z winy osób trzecich. Oczywiście i w tym wypadku występują pewne wyłączenia t.j. prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, rażące zaniedbania i tym podobne. W każdym wypadku sugerujemy wnikliwe zapoznanie się z regulaminem wynajmu gdyż podpisanie umowy każdorazowo wiąże się z akceptacją jego postanowień